Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mikroregión ADELA a VSP Hontiansko-Dobronivské

     Občianske združenie s názvom "ADELA - Kremnicko-štiavnické združenie"  bolo založené ustanovujúcim valným zhromaždením dňa 27. januára 2000. Na tomto zhromaždení boli schválené stanovy združenia, ktoré nadobudli platnosť dňom schválenia na MV SR dňa 17.5.2000. Členom sa môže stať právnická aj fyzická osoba.

Združenie vzniklo z podnetu aktívnych občanov obcí Železná Breznica, Tŕnie, Turová, Budča, Hronská Breznica, Ostrál Lúka, Bacúrov a Dubové.

CIELE MIKROREGIÓNU:

  • spolupracovať s miestnymi záujmovými skupinami a podnikateľmi
  • chrániť jedinečnosť krajiny
  • vytváranie turistických programov
  • podporovať miestne komunity a občianske aktivity v obciach
  • propagácia združenia
  • špecifické miestne poslania a ciele - v oblasti odpadov, dopravy, politiky zamestnanosti, bytovej politiky, životného prostredia atď.

 

     V roku 2018 Obec Turová získala grand od MR ADELA Kremnicko-Štiavnické združenie na 2 projekty.  Jeden projekt - grand  vo výške 350,00 € na nákup knižného fondu a hier do Obecnej knižnice Turová, druhý projekt - grand  vo výške 350,00 € na nákup záhradného domčeka pre deti na detské ihrisko, ktoré je umiestnené na okraji futbalového ihriska Turová. Finančné prostriedky boli poskytnuté z 2% odvedenej dane prijímateľovi na projekt.


 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

TUROVÁ
webygroup
ÚvodÚvodná stránka