Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Knižnica

 

OBECNÁ KNIŽNICA

Oznamujeme čitateľom, že Obecná knižnica Turová  je sprístupnená všetkým čitateľom. Nachádza sa na prízemí Obecného úradu Turová 110. Je určená pre deti, mládež a dospelých. K dispozícii je próza, poézia, odborná literatúra a iné žánre. 

Otváracie hodiny Obecnej knižnice Turová

PIATOK   od 18:00 hod. do 19:00 hod.

 

        Zodpovedné osoby  za vedenie knižnice: 

      Ing. Andrea Hojsová   a    Barbora Jarotová, MA.       

      tel: 0903465613, e-mail: andrea.volkova@gmail.com          

   V roku 2018 obecná knižnica zakúpila nový knižný fond na základe shváleného projektu od Fondu na podporu umenia vo výške 1 000,00 €. Doplnil sa kninžý fond pre deti a mládež, pre dospelých, náučný literatúra, knihy na povinné čítanie do škôl. Celý nákup knižného fondu bol zapísaný do prírastkového zoznamu kníh a sú umiestnené v obecnej knižnici. Z dotácie MR ADELA boli zakúpené do knižnice hry pre deti. Pozývame všetkých čitateľov do obecnej knižnice k čítaniu nových zaujímavých kníh od slovenských ale aj do zahraničných autorov.

      V obecnej knižnici pôsobí čitateľský krúžok pre deti. Deti si spolu knihy čítajú, rozprávajú sa o nich, učia sa básničky. V rámci krúžku tiež nacvičujú rôzne programy pre Obec - oslavy obce, úcta k starším, deň matiek a iné.

      V roku 2017 bola vykonaná revízia celého knižného fondu, ktorej cieľom bolo fyzické porovnanie skutočného počtu kníh s evidovaným počtom a jej súčasťou bolo aj vyradenie opotrebovaných, poškodených a stratených kníh. Revízia bola odovzdaná do Krajskej knižnice Ľ. Štúra vo Zvolene.

Do Obecnej knižice bol v roku 2017 zakúpený nový koberec.

Obecná knižnica v roku 2018 pripravila program s deťmi na Medzinárodný deň detí, Deň matiek - rozhlasová relácia a program k akcii -  Úcta k starším. Obecná knižnica spolupracuje aj so zabezpečovaním MDD, organizuje čítanie z kníh - "Deň knihy" v mesiaci marec, výroba vianočných ozdôb na obecný stromček a iné.

     V roku 2019 bol obstaraný  regál na knižný fond, nakoľko staré regále už neboli funkčné. Nový regál sa obstaral do Obecnej knižníce z prostriedkov Fondu na podporu umenia - vybavenie knižníc. Fond na podporu umenia v roku 2019 podporil projekt na obstarania nového knižného regálu do Obecnej knižnice Turová v programe 5.1.2. – Vybavenie knižníc a menšia knižničná infraštruktúra. V II. polovici roka 2019 sa plánuje dokúpiť nový knižný fond z projektov - OZ MR ADELA a z rozpočtu obce Turová. Zámerom projektu bolo zabezpečenie nákupu nových regálov do Obecnej knižnice Turová pre účely skvalitnenia a modernizácie uloženia knižného fondu, vďaka čomu je zabezpečená jeho vhodnejšia ochrana, ale aj dostupnosť a prehľadnosť pre čitateľov a návštevníkov knižnice. Ďalším cieľom zakúpenia nového regála bola estetizácia  prostredia, ktorá bude slúžiť nielen pre deti, mládež, seniorov, ale aj pre potenciálnych nových čitateľov.

V roku 2019 (mesiac júl) bola vykonaná kontrola  z Krajskej knižnice Ľ. Štúra vo Zvolene. Priebežnou kontrolou neboli zistené žiadne nedostatky v Obecnej knižnici.

 

 


 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

TUROVÁ
webygroup
ÚvodÚvodná stránka