Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Advent 2017

 

Adventné obdobie v Turovej

    Advent a Vianoce je čas, ktorý je to krajší keď ho zažívame spolu, s našimi najmilšími. Tento pocit blízkosti sa nedá nahradiť žiadnou bohatou veselicou s množstvom ľudí. Pripravujeme sa na spoločné prežitie sviatkov. Deti pomáhajú pri pečení zákuskov, medovníčkov, učia sa pesničky, malé modlitby a v očiach majú iskričky. Aj v Turovej sme druhú adventnú nedeľu privítali Mikuláša pod rozsvieteným vianočným stromčekom pred Obecným úradom Prišiel veľkolepo, s anjelom a čertom. V noši, ktorú mal na chrbte priniesol deťom darčeky. Odmenou mu boli krásne básničky a pesničky detí. Niektoré mali strach, iné sa tešili a recitovali a spievali. Deťom sme pripravili detský punč, ktorý bol výborný.  
V piatok pred príchodom Mikuláša sme podávali vianočný punč pre dospelých v  prístrešku pred obecným úradom. Všetky ingrediencie podľa návodu boli dané (možno aj viac) a chuť vianočného punču bola výborná. Punč sa podával pre našich občanov už šiesty rok a je to možnosť stretnúť sa, porozprávať a tešiť sa na sviatok Vianoc v kruhu svojich blízkych.  10.decmebra 2017 sme v zasadačke Obecného úradu privítali našich jubilantov, ktorí sa v druhom polroku dožili svojich životných jubileí a privítali sme Uvítaním do života našich nových občanov.
25. decembra 2017 sme pripravili pre našich občanov Štefanské posedenie v kultúrnom dome.

 


 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

TUROVÁ
webygroup
ÚvodÚvodná stránka