Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktualné oznamy

Vykurovacie sezóna - upozornenie pre oobčanov Vytlačiť
 


 
 

Platenie KO v roku 2019Vytlačiť
 

Oznamujeme občanom, že poplatky za komunálny odpad cez SIPO sa budú v roku 2019 realizovať  prostrecníctvom Slovenskej pošty, každý druhý mesiac t.j. poplatok za KO bude cez SIPO realizovaný 6 x do roka v dvojnásobnej sume, 6x do roka bude poplatok za KO prostredníctvom SIPO NULA.


 
 

Voľný pohyb psov v obci Vytlačiť
 

volný pohyb psovNa základe sťažností občanov upozorňujeme všetkých majiteľov psov, že v zmysle VZN č. 3/2018 je zakázaný voľný pohyb psov v obci. Majiteľovi psa je zakázané ponechávať psov alebo iných zvierat  bez dozoru voľným pobehávaním a znečisťovaním verejných priestranstiev. Každý pes je povinný mať na obojku číslo pridelené Obecným úradom, aby bol pes identifikovateľný občanmi obce.


 
 

Informácia o zberových nádobáchVytlačiť
 

  1. Oznamujeme občanom, že v našej obci je pri kultúrnom dome umiestnený kontajner na zber obnoseného šatstva. Občania môžu do neho umiestniť obnosené šatstvo. Žiadame občanov pri plnom kontajneri neumiestňovať vrecia so šatstvom ku kontajneru. Zaplnenie kontajneru prosím nahlásiť na Obecnom úrade.

  2. Vývoz drevnej hmoty - konáre zo stromov, tují a ostatných drevín je možné vyvážať k vodnej nádeži do vymedzeného priestoru. Priestor je vyznačený, prosím občanov, aby vyvážali drevnú hmotu do tohto priestoru.

  3. prísny zákaz vypaľovania trávy, bylín, kríkov a strom - v zmysle § 8 písm. a) zákona č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov - je možné uložiť pokutu až do výšky 331,- € resp. v blokovom konaní do výšky 100,- €, právnickej osobe alebo FO - podnikateľovi až do výšky 16 596,- €.

  4. 1100 l kontajneri na triedený zber - sklo, papier, plasty, tetrapaky, kovy sú umiestnené pri kultúrnom dome, 110 litrový kontajner na zber jedlých olejov (uzatovrené dobre vo fľašiach) je pri Obecnom úrade Turová.

Ďalšie stanoviská zberu triedeného odpadu (plasty, papier a sklo)  - 1100 litrové kontajneri sa nachádzaju pri MŠ Turová, pri ihrisku a pri rodinnom dome p. Vaculu (druhá strana).

Prosíme občanov, aby do uvedených kontajnerov vyhadzovali len triedený odpad, na ktorý je 1100 litrový kontajner určený. V prípade, že sa tam bude nachádzať iný odpad, bude považovaný za komunálny odpad s iným poplatkom.

 


 
 

Cestovný poriadok - SAD Zvolen (Turová-Zvolen)Vytlačiť
 


 
 

Upozornenie pre seniorovVytlačiť
 


 
 

Úradná tabuľa

Oznam - územný plán obce Turová Vytlačiť
 


 
 

triedenie odpadov v obci Turová v roku 2018 Vytlačiť
 


 
 

Doplnok č. 1 Vytlačiť
 


 
 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

TUROVÁ
webygroup
ÚvodÚvodná stránka