Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Odiciálne webové sídlo obce Turová.

Dobrý deň praje Obecný úrad Turová

      

   Obec TUROVÁ leží v styku juhovýchodnej časti Kremnických vrchov so Zvolenskou kotlinou v doline Turovského potoka, pravostranného prítoku Hrona. Nadmorská výška v strede obce je 345 m n.m., v chotári 315 - 525 m n. m. Chotár je prevažne odlesnený s chrbtovými rázsochami, ktoré vznikli rozčlenením treťohornej rovne. Tvoria ho andezity a ich pyroklastická, južnú časť treťohorné íly a piesky. Obec má hnedé lesné pôdy. Zalesnená je len severná časť smrekom a bukom.
     Obec TUROVÁ patrí medzi menšie obce okresu Zvolen. Od okresného mesta Zvolen je vzdialená 8 km a v súčasnej dobe má 429  obyvateľov.
Súčasťou TUROVEJ je chatová oblasť BIEŇ a záhradkárska osada BIEŇ, ktorá slúži na rekreačné a oddychové účely.
  Obec Turová je súčasťou mikroregiónu ADELA a Verejno-súkromného partnerstva  Hontiansko - Dobronivského. V obci sa nachádza predškolské zariadenie - Materská škola Turová, rímsko-katolícky kostol Sedembolestnej Panny Márie,  prírodná chránená oblasť "Turovský sopúch" so štvrtým stupňom ochrany a Turovský vodopád.


 

Upozornenie pre občanov Vytlačiť
 

Upozorňujeme občanov, že voľný pohyb psov v obci je prísne zakázaný. Po nahlásení na obecný úrad od občana obce bola preukázaná otrava psa na pozemku vlastníka - vo voliére. U psa bola otrava preukázaná pitvou.  Z uvedeného podnetu upozorňujeme občanov, aby si psov chránili a to tým, že zabránia voľnému pohybu psov po obci a riadne si zabezpečia voliéry pre psov.

Upozorňujeme občanov, že voľný pohyb psov v obci je prísne zakázaný. Po nahlásení na obecný úrad od občana obce bola preukázaná otrava psa na pozemku vlastníka - vo voliére. U psa bola otrava preukázaná pitvou.  Z uvedeného podnetu upozorňujeme občanov, aby si psov chránili a to tým, že zabránia voľnému pohybu psov po obci a riadne si zabezpečia voliéry pre psov.   

 


 
 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

TUROVÁ
webygroup
ÚvodÚvodná stránka