Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Knižnica

 

OBECNÁ KNIŽNICA

Oznamujeme čitateľom, že Obecná knižnica Turová  je sprístupnená všetkým čitateľom. Nachádza sa na prízemí Obecného úradu Turová 110. Je určená pre deti, mládež a dospleých. K dispozícii je próza, poézia, odborná literatúra a iné žánre. 

Otváracie hodiny Obecnej knižnice Turová

PIATOK   od 18:00 hod. do 19:00 hod.

 

        Zodpovedné osoby  za vedenie knižnice: 

      Ing. Andrea Hojsová   a    Barbora Jarotová, MA.       

      tel: 0903465613, e-mail: andrea.volkova@gmail.com          

   V roku 2018 obecná knižnica zakúpila nový knižný fond na základe shváleného projektu od Fondu na podporu umenia vo výške 1 000,00 €. Doplnil sa kninžý fond pre deti a mládež, pre dospelých, náučný literatúra, knihy na povinné čítanie do škôl. Celý nákup knižného fondu bol zapísaný do prírastkového zoznamu kníh a sú umiestnené v obecnej knižnici. Z dotácie MR ADELA boli zakúpené do knižnice hry pre deti. Pozývame všetkých čitateľov do obecnej knižnice k čítaniu nových zaujímavých kníh od slovenských ale aj do zahraničných autorov.

      V obecnej knižnici pôsobí čitateľský krúžok pre deti. Deti si spolu knihy čítajú, rozprávajú sa o nich, učia sa básničky. V rámci krúžku tiež nacvičujú rôzne programy pre Obec - oslavy obce, úcta k starším, deň matiek a iné.

      V roku 2017 bola vykonaná revízia celého knižničného fondu, ktorej cieľom bolo fyzické porovnanie skutočného počtu kníh s evidovaným počtom a jej súčasťou bolo aj vyradenie opotrebovaných, poškodených a stetených kníh. Revízia bola odovzdaná do Krajskej knižnice Ľ. Štúra vo Zvolene.

Do Obecnej knižice bol v roku 2017 obstaraný nový regál na knihy a nový koberec. Obecná knižnica aj v roku 2018 pripravila program s deťmi na Medzinárodný deň detí, Deň matiek - rozhlasová relácia, Úcta k starším. 

 


 

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

TUROVÁ
webygroup
ÚvodÚvodná stránka