Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

KNIŽNICA

 

OBECNÁ KNIŽNICA

Oznamujeme čitateľom, že Obecná knižnica Turová  je sprístupnená všetkým čitateľom

Otváracie hodiny Obecnej knižnice Turová

PIATOK   od 17:00 hod. do 18:00 hod.

    Oznamujeme čitateľom, že boli nakúpené nové knihy slovenských a zahraničných autorov a tiež boli do knižného fondu darované knihy.

 

V roku 2016 bol obstaraný knižný fond do knižnice na základe schválené projektu od Fondu na podporu umenia vo výške 1 000,00 €. Knižný fond pre deti, dospelých a náučná literatúra.

Tešíme sa na vašu priazeň a pohodové čítanie kníh.

     V obecnej knižnici pôsobí čitateľský krúžok pre deti. Deti si spolu knihy čítajú, rozprávajú sa o nich, učia sa básničky. V rámci krúžku tiež nacvičujú rôzne programy pre Obec - oslavy obce, úcta k starším, deň matiek a iné.

      Obecná knižnica sa nachádza na prízemí Obecného úradu Turová č. 110. Je určená pre deti, mládež a dospelých. K dispozícii je próza, poézia, odborná literatúra a iné  žánre.

     Zodpovedné osoby  za vedenie knižnice: 

      Ing. Andrea Hojsová   a Barbora Jarotová, MA.       

      tel: 0903465613, e-mail: andrea.volkova@gmail.com                                        

     V roku 2017 Obecná knižnica Turová požiadala o finančný príspevok - grant od  združenia ADELA na nákup nového knižničného fondu pre deti a dospelých v sume 250,00 €. Grant bol schválený a boli zakúpené nové knihy pre deti a pre dospelých. V roku 2017 bola vykonaná revízia celého knižničného fondu, ktorej cieľom bolo fyzické porovnanie skutočného počtu kníh s evidovaným počtom a jej súčasťou bolo aj vyradenie opotrebovaných, poškodených a stetených kníh.  Do Obecnej knižice bol v roku 2017 obstaraný nový regál na knihy a nový koberec. Obecná knižnica v roku 2017 pripravila program s deťmi na Medzinárodný deň detí, Deň matiek - rozhlasová relácia, Úcta k starším, pečenie perníkov, vyrezávianie tekvice, príprava Mikuláša - výzdoba interiéru knižnice a Obecného úradu, výroba ozdôb na stromček. Obecná knižnica sa teší na spoluprácu s deťmi a kultúrnom komisiou OZ Turová v roku 2018.

 


 

 

    

     Na základe podaného projektu na Fond pre podporu umenia Bratislava v mesiaci apríl 2016, bola Obecnej knižnici v  Turovej schválená dotácia na nákup nového knižného fondu vo výške 1 000,00 €. Do Obecnej knižnice sa obstarali detské knihy, povinné čítania pre mládež ako aj literatúra pre dospelých.  Nové knihy sú riadne zapísané v prírastkovom zošite kníh a sú umiestnené v obecnej knižnici. Pozývame všetkých čitateľov do obecnej knižice k čítaniu nových zaujímavých kníh ako od slovenských tak aj do zahraničných autorov.

 

Zodpovedná za knižnicu: Bc. Barbora Jarotová

                                         Ing. Andrea Volková


 

     Obec Turová ako zriaďovateľ Obecnej knižnice požiadala v roku 2018  Fond na podporu umenia v Bratislave  o poskytnutie dotácie na Akvizíciu knižníc – nákup knižného fondu do Obecnej knižnice na základe výzvy Fondu na podporu umenia. Podanú  žiadosť o dotáciu  Fond na podporu umenia schválil a Obci Turová – Obecnej knižnici  boli pridelené finančné prostriedky vo výške 1 000,00 € na nákup nového knižného fondu. Obstarali sa knihy pre deti a mládež, pre dospelých, náučná literatúra. Bol dokúpený knižný fond pre povinné čítanie detí v školách, próza, poézia. Všetky nakúpené knihy boli označené logom Fondu na podporu umenia.

Pozývame všetkých čitateľov do obecnej knižnice k čítaniu nových zaujímavých kníh ako od slovenských tak aj do zahraničných autorov.

 

Ing. Andrea Hojsová

Barbora Jarotová, MA.


 

 

dnes je: 25.9.2018

meniny má: Vladislav

webygroup
ÚvodÚvodná stránka