Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Aktualné oznamy

Zber plastov v obci Vytlačiť
 

triedený zber plastov Oznamujeme  občanom, že v zmysle platného harmonogramu zvozu - zberu plastov, tetrapakov a plechovíc z piva, nealko nápojov .......... bude vykonaný zber vo štvrtok 22. novembra 2018. Je potrebné vrecia s triedeným odpadom vyložiť pred rodinný dom resp. odniesť zaviazané k 1100 litrovým kontajnerom na jednotlivých miestach triedenia v obci.


 
 

Voľný pohyb psov v obci Vytlačiť
 

volný pohyb psovNa základe sťažností občanov upozorňujeme všetkých majiteľov psov, že v zmysle VZN č. 3/2018 je zakázaný voľný pohyb psov v obci. Majiteľovi psa je zakázané ponechávať psov alebo iných zvierat  bez dozoru voľným pobehávaním a znečisťovaním verejných priestranstiev. Každý pes je povinný mať na obojku číslo pridelené Obecným úradom, aby bol pes identifikovateľný občanmi obce.


 
 

Mobilný rozhlas v obci Vytlačiť
 

images.jpgNová mobilná aplikácia správ Obecného úradu Turová – PAGGO

STIAHNUTIE APLIKÁCIE:

www.paggo.online – následne vyhľadať obec – Turová, vybrať  kraj – Banskobystrický,  vybrať okres – Zvolen. Potvrdiť – VYHĽADAŤ.

Aplikácia sa uloží do mobilného telefónu.

Následne sa zobrazí  obec Turová, kde budú zobrazované všetky dôležité informácie pre občanov obce. Pri nových správach sa objaví na mobilnom telefóne upozornenie, že má občan využívajúci aplikáciu  správu.  

Občania nezmeškajú  žiadne dôležité  hlásenia obecného rozhlasu, informácie cez mobil si občania prečítajú keď budú mať čas 


 
 

Vykurovacie obdobie a používanie palivových spotrebičov Vytlačiť
 

Vážení občania

s náhlym príchodom ochladenie a neskôr chladného počasia sa začína vykurovacie obdobie a s ním aj zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiarov. Počas tohto obdobia hasiči už tradične evidujú zvýšený počet výjazdov k požiarom rodinných domov.

           Z dôvodov poruchy a nevyhovujúceho stavu vykurovacích telies, dymovodov a komínov v okresoch Detva, Krupina a Zvolen v roku 2017 a za prvých 6 mesiacov roku 2018 vzniklo 29 požiarov, pri ktorých bola vyčíslená priama škoda 920,00 €. Vyššie spomínané faktory neboli dôvodom, pre ktoré boli usmrtené osoby, no zranená bola jedna osoba.

         Preto je potrebné, aby ste dbali na to, že komín na ktorý je pripojený spotrebič s celkovým tepelným výkonom do 50 kW musí byť pravidelne čistený a kontrolovaný v nasledovných lehotách :

- raz za 4 mesiace, ak sú do komína pripojené spotrebiče na tuhé palivá alebo spotrebiče na kvapalné palivá,

- raz za 6 mesiacov, ak sú do komína pripojené spotrebiče na plynné palivá a ak ide o komín bez vložky,

- raz za 12 mesiacov, ak sú do komína pripojené spotrebiče na plynné palivá ak ak ide o komín s vložkou.

        Ak je na komín pripojený spotrebič s celkovým tepelným výkonom nad 50 kW a ide o spotrebič na plynné palivo, tak kontrola a čistenie komína sa vykonáva raz za 6 mesiacov. V prípade, ak je pripojený spotrebič na tuhé palivo s takýmto tepelným výkonom, kontrola a čistenie komína sa vykonáva raz za 2 mesiace. 

        Pravidelnú kontrolu a čistenie komínového telesa môže vykonávať užívateľ rodinného domu alebo inej stavby len vyhovujúcimi nástrojmi, prístrojmi a zariadeniami alebo ju môže vykonávať prostredníctvom odborne spôsobilej osoby, kominár alebo revízny technik komínov.

NEZABUDNITE !

Čistenie a kontrola komína je povinnosťou každého občana a ak to nezvládnete sami, ponechajte to na odborníka – kominára.

Zdroj: Okresné riaditeľstvo Hasičšského zboru Zvolen


 
 

Predaj mliekaVytlačiť
 

predaj mlieka turováPoľnohospodárske družstvo Pliešovce oznamuje občanom, že rozvoz mlieka v našej obci je v utorok v čase od 14,25 hod. do 14,45 hod. a v piatok v čase od 15,10 hod. do 15,40  hod.

Predajná cena mlieka je 0,80 €/1 liter.


 
 

Zabíjanie zvierať pre súkromnú domácu spotrebu (domáca zabíjačka) Vytlačiť
 

Regionálna veterinárna a potravinová správa Zvolen oznamuje, že dňom 1.9.2018 nadobudol účinnosť zákon č. 184/2018 Z.z.. Zmena je v § 23 - zabíjanie zvierat pre súkromnú domácu spotrebu, ktorého znenie je nasledovné:

 


 
 

Informácia o zberových nádobáchVytlačiť
 

  1. Oznamujeme občanom, že v našej obci je pri kultúrnom dome umiestnený kontajner na zber obnoseného šatstva. Občania môžu do neho umiestniť obnosené šatstvo. Žiadame občanov pri plnom kontajneri neumiestňovať vrecia so šatstvom ku kontajneru. Zaplnenie kontajneru prosím nahlásiť na Obecnom úrade.

  2. Vývoz drevnej hmoty - konáre zo stromov, tují a ostatných drevín je možné vyvážať k vodnej nádeži do vymedzeného priestoru. Priestor je vyznačený, prosím občanov, aby vyvážali drevnú hmotu do tohto priestoru.

  3. prísny zákaz vypaľovania trávy, bylín, kríkov a strom - v zmysle § 8 písm. a) zákona č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov - je možné uložiť pokutu až do výšky 331,- € resp. v blokovom konaní do výšky 100,- €, právnickej osobe alebo FO - podnikateľovi až do výšky 16 596,- €.

  4. 1100 l kontajneri na triedený zber - sklo, papier, plasty, tetrapaky, kovy sú umiestnené pri kultúrnom dome, 110 litrový kontajner na zber jedlých olejov (uzatovrené dobre vo fľašiach) je pri Obecnom úrade Turová.

Ďalšie stanoviská zberu triedeného odpadu (plasty, papier a sklo)  - 1100 litrové kontajneri sa nachádzaju pri MŠ Turová, pri ihrisku a pri rodinnom dome p. Vaculu (druhá strana).

Prosíme občanov, aby do uvedených kontajnerov vyhadzovali len triedený odpad, na ktorý je 1100 litrový kontajner určený. V prípade, že sa tam bude nachádzať iný odpad, bude považovaný za komunálny odpad s iným poplatkom.

 


 
 

Upozornenie pre seniorovVytlačiť
 


 
 

Úradná tabuľa

Rozpočtové opatrenie č. 2/2018Vytlačiť
 


 
 

Akcie v obci

Štefanské posedenie - 25.12.2018 Vytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Zábava.jpg Zábava.jpg (2.4 MB)

 
 

dnes je: 19.11.2018

meniny má: Alžbeta

  • Pondelok5-2graphic-icon
  • Utorok72graphic-icon
  • Streda8-1graphic-icon
webygroup
ÚvodÚvodná stránka