Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Aktualné oznamy

Predaj mliekaVytlačiť
 

predaj mlieka turováPoľnohospodárske družstvo Pliešovce oznamuje občanom, že od 23. januára 2017 sa mení rozvoz mlieka v našej obci. Rozvoz mlieka bude každý utorok a piatok, v utorok od 14.20 hod. do 14.45 hod. a v piatok v čase od 15.45 hod. do 16.10 hod.

Predajná cena mlieka je 0,80 €/1 liter.


 
 

Informácia o zberových nádobáchVytlačiť
 

  1. Oznamujeme občanom, že v našej obci je pri kultúrnom dome umiestnený kontajner na zber obnoseného šatstva. Občania môžu do neho umiestniť obnosené šatstvo. Žiadame občanov pri plnom kontajneri neumiestňovať vrecia so šatstvom ku kontajneru. Zaplnenie kontajneru prosím nahlásiť na Obecnom úrade.

  2. Vývoz drevnej hmoty - konáre zo stromov, tují a ostatných drevín je možné vyvážať k vodnej nádeži do vymedzeného priestoru. Priestor je vyznačený, prosím občanov, aby vyvážali drevnú hmotu do tohto priestoru.

  3. prísny zákaz vypaľovania trávy, bylín, kríkov a strom - v zmysle § 8 písm. a) zákona č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov - je možné uložiť pokutu až do výšky 331,- € resp. v blokovom konaní do výšky 100,- €, právnickej osobe alebo FO - podnikateľovi až do výšky 16 596,- €.

  4. 1100 l kontajneri na triedený zber - sklo, papier, plasty, tetrapaky, kovy sú umiestnené pri kultúrnom dome, 110 litrový kontajner na zber jedlých olejov (uzatovrené dobre vo fľašiach) je pri Obecnom úrade Turová.

Ďalšie stanoviská zberu triedeného odpadu (plasty, papier a sklo)  - 1100 litrové kontajneri sa nachádzaju pri MŠ Turová, pri ihrisku a pri rodinnom dome p. Vaculu (druhá strana).

Prosíme občanov, aby do uvedených kontajnerov vyhadzovali len triedený odpad, na ktorý je 1100 litrový kontajner určený. V prípade, že sa tam bude nachádzať iný odpad, bude považovaný za komunálny odpad s iným poplatkom.

 


 
 

Upozornenie pre seniorovVytlačiť
 


 
 

dnes je: 25.9.2018

meniny má: Vladislav

webygroup
ÚvodÚvodná stránka