Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktualné oznamy

Zájazd pre dôchodcov a občanov Vytlačiť
 

ZO Jednoty dôchodcov Slovenska Turová organizuje zájazd do Vysokých Tatier – na Hrebienok – prehliadka ľadového domu dňa 26. januára 2019 – sobota s odchodom  zájazdového autobusu o 6.30 hod. od Obecného úradu Turová. Predpokladaný návrat je o 19.00 hod. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u p. Tomanovej, Anny Puškárovej a Eleny Puškárovej.  Zájazdu sa môžu zúčastniť aj iní občania ako aj mamy s deťmi. Cena za 1 osobu maximálne 10,00 €.

Ďalší oznam – Jednota dôchodcov Turová organizuje návštevu DJGT vo Zvolene dňa 28. februára 2019 na predstavenie „Čertice“ so začiatkom o 18.30 hod. Cena vstupenky je 5,50 €. Doprava individuálna a prihlásiť sa môžete u p. Tomanovej, č.d. 125.


 
 

Vývoz triedeného odpadu - január,február 2019 Vytlačiť
 


 
 

Platenie KO v roku 2019 Vytlačiť
 

Oznamujeme občanom, že poplatky za komunálny odpad cez SIPO sa budú v roku 2019 realizovať  prostrecníctvom Slovenskej pošty, každý druhý mesiac t.j. poplatok za KO bude cez SIPO realizovaný 6 x do roka v dvojnásobnej sume, 6x do roka bude poplatok za KO prostredníctvom SIPO NULA.


 
 

Voľný pohyb psov v obci Vytlačiť
 

volný pohyb psovNa základe sťažností občanov upozorňujeme všetkých majiteľov psov, že v zmysle VZN č. 3/2018 je zakázaný voľný pohyb psov v obci. Majiteľovi psa je zakázané ponechávať psov alebo iných zvierat  bez dozoru voľným pobehávaním a znečisťovaním verejných priestranstiev. Každý pes je povinný mať na obojku číslo pridelené Obecným úradom, aby bol pes identifikovateľný občanmi obce.


 
 

Predaj mliekaVytlačiť
 

predaj mlieka turováPoľnohospodárske družstvo Pliešovce oznamuje občanom, že rozvoz mlieka v našej obci je v utorok v čase od 14,25 hod. do 14,45 hod. a v piatok v čase od 15,10 hod. do 15,40  hod.

Predajná cena mlieka je 0,80 €/1 liter.


 
 

Zabíjanie zvierať pre súkromnú domácu spotrebu (domáca zabíjačka) Vytlačiť
 

Regionálna veterinárna a potravinová správa Zvolen oznamuje, že dňom 1.9.2018 nadobudol účinnosť zákon č. 184/2018 Z.z.. Zmena je v § 23 - zabíjanie zvierat pre súkromnú domácu spotrebu, ktorého znenie je nasledovné:

 


 
 

Informácia o zberových nádobáchVytlačiť
 

  1. Oznamujeme občanom, že v našej obci je pri kultúrnom dome umiestnený kontajner na zber obnoseného šatstva. Občania môžu do neho umiestniť obnosené šatstvo. Žiadame občanov pri plnom kontajneri neumiestňovať vrecia so šatstvom ku kontajneru. Zaplnenie kontajneru prosím nahlásiť na Obecnom úrade.

  2. Vývoz drevnej hmoty - konáre zo stromov, tují a ostatných drevín je možné vyvážať k vodnej nádeži do vymedzeného priestoru. Priestor je vyznačený, prosím občanov, aby vyvážali drevnú hmotu do tohto priestoru.

  3. prísny zákaz vypaľovania trávy, bylín, kríkov a strom - v zmysle § 8 písm. a) zákona č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov - je možné uložiť pokutu až do výšky 331,- € resp. v blokovom konaní do výšky 100,- €, právnickej osobe alebo FO - podnikateľovi až do výšky 16 596,- €.

  4. 1100 l kontajneri na triedený zber - sklo, papier, plasty, tetrapaky, kovy sú umiestnené pri kultúrnom dome, 110 litrový kontajner na zber jedlých olejov (uzatovrené dobre vo fľašiach) je pri Obecnom úrade Turová.

Ďalšie stanoviská zberu triedeného odpadu (plasty, papier a sklo)  - 1100 litrové kontajneri sa nachádzaju pri MŠ Turová, pri ihrisku a pri rodinnom dome p. Vaculu (druhá strana).

Prosíme občanov, aby do uvedených kontajnerov vyhadzovali len triedený odpad, na ktorý je 1100 litrový kontajner určený. V prípade, že sa tam bude nachádzať iný odpad, bude považovaný za komunálny odpad s iným poplatkom.

 


 
 

Upozornenie pre seniorovVytlačiť
 


 
 

Úradná tabuľa

Doplnok č. 1 Vytlačiť
 


 
 

Akcie v obci

Zabíjačkové špeciality v obci Vytlačiť
 


 
 

Maškarný ples pre deti Vytlačiť
 


 
 

dnes je: 22.1.2019

meniny má: Zora

  • Pondelok2-10graphic-icon
  • Utorok-1-11graphic-icon
  • Streda1-5graphic-icon
webygroup
ÚvodÚvodná stránka